Březen 2016

Melodie týdne - tisíc slov ticha

19. března 2016 v 15:39 | Mitsuki
Dnešní melodie pochází se seriálu Knick: doktoři bez hranic. Tomuto seriálu bych chtěla někdy věnovat určitě víc než těchto pár řádků o jeho hudbě. Ale je to tak zvláštní slyšet nějakou melodii a přitom si asociovat ticho...ticho, pád, těžkou pravdu, útěchu, soucit...Melodie zní ve scéně, kdy zdravotní sestra učí chirurga, kterému právě zemřela žena při operaci placenta praevia (placenta roste v nejnižší části dělohy a zakrývá část nebo celý otvor pochvy) jezdit na jejím kole. "And you chose blue", říká doktor Thackery.

Ze srdce

12. března 2016 v 15:25 | Mitsuki |  Básničky
Před nějakým časem jsem se pozastavila nad citátem: Naše srdce rozkvete, když se setká s láskou. Možná je to pravda. Nic z vašeho života se sice zásadně nezmění, slunce jako každý den vyjde na oblohu a pak zase zapadne. Ale něco je jinak. Úvahy o tom, co je láska, úplně vypustím, na to má každý svůj názor. Jediný, co vím, je, že chci poznávat, chci budovat, chci být opora, chci být sama sebou bez odsouzení. Chci dávat víc lásky a štěstí kolem sebe, když sama tolik dostávám. Tak dávejte vše Ze srdce, protože i to vaše pro něco kvete ;-)

Komedie života - závislák na facebooku

12. března 2016 v 0:22 | Mitsuki |  Úvahy
No je to děs. Ani si to neuvědomuju, ale stávám se jakýmsi podivným tvorem, který pořád hledí do mobilu nebo do počítače na bílomodorou příšernost, která se jmenuje facebook. Jak kdybyste ji neznali, hahaha. Doteď jsem to pořádně nevnímala, ale pak si uvědomíte, že sedíte na přednášce a fejsbukujete, že přijdete dom a se zapnutím počítače otevíráte facebook, že když se dostanete k internetu, tak jako první míříte na facebook. Věřím, že jsou na tom lidi ještě hůř než já. Ale mně už je pěkně nepříjemné to, co teď dělám. Jedna věc je prorolit zeď, prohodit pár slov s přáteli. Druhá věc, pro mě už patologická a kontraproduktivní, je, když mám fb celou dobu přihlášený, povídám si s přáteli na bytě osobně a ještě odepisuju online, nezvládám svoje povinnosti a plány, protože ta hrůznost je pořád se mnou!

Co dělat, když nás honí mlsná

6. března 2016 v 18:14 | Mitsuki |  Strava
Bojujete, seč můžete, když si s vámi chce mlsná hrát na honěnou a často prohráváte? Neodsuzujte se a ani to nevzdávejte nebo aspoň ještě předtím, než to uděláte, zkuste si přečíst pár tipů, jak se bránit. Někdy se totiž vyplatí zamyslet se nad pořekadlem, že moudřejší ustoupí a za každou cenu to nelámat přes koleno.