Absurdní reklama

7. ledna 2016 v 20:53 | Mitsuki |  Zaujalo mě
Povězme si upřímně, co v dnešní době člověka ještě překvapí? Kromě teplotních šoků, vyprodaných rohlíků v supermarketu a facebookových příspěvků, které prezentují Rusko jako životní styl už skoro nic. Přesto jsem ale při brouzdání na internetu narazila na reklamu, která mi vyrazila dech. Doteď si nejsem jistá, jestli jsem ji pochopila správně, ale pokud ano, tak by se někde někdo měl zamyslet.Tak jen tak pro začátek. Článek se týká nenasycených mastných kyselin, které jsou pro náš organismus nezbytné. Rozdělují se na omega-3 a omega-6 MK. Omega-3 MK jsou v naší každodenní stravě zastoupeny oproti omega-6 nedostatečně. Omega-3 jsou důležité pro tvorbu buněčných membrán, pevnost a pružnost cév, omega-6 zase mají pozitivní vliv na naši kůži, vlasy, nehty a hormonální i emocionální rovnováhu.

No a kteráto reklama že mě tak rozčílila?
Tak co na to říkáte? Ta levá třetina reklamy je vlastně celkem v pohodě, MaxiCor jako zdroj omega-3 nenasycených mastných kyselin se nabízí jako doplněk stravy s 90% těchto látek. Zda nás nešidí a tobolky tohoto výrobku obsahují opravdu dostatečné množství omega-3 MK je věc jiná (jak se v reklamě samotné píše, tak příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA (dokosahexaenová kyselina) denně. Pokud navštívíte stránky, kde je nabízen MaxiCor, a počtete si detailně kolik mg obsahuje jedna tobolka, zjistíte, že je to 170 mg...)

No ale ten pravý úsek? Hranolky a otázka Nemůžete bez nich být? Jakože se můžeme cpát smaženým hlava nehlava, ale když do sebe hodíme jednu vaši tobolku za den, tak to bude ok? Chápu, že je těžký upoutat pozornost, ale lákat nezdravým jídlem na zdravý doplněk stravy? To je jak kupovat nový ponožky do děravých bot. No je to úsměvné. A nebo naopak strašně smutné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama