Leden 2016

Největší chyby = nejcennější zkušenosti

24. ledna 2016 v 22:23 | Mitsuki |  Úvahy
Honem, honem, než skončí neděle a s ní i její témta týdne Největší chyby. Musím hýřit slovem, přestože mám ve středu zkoušku, která je těžká jak kůň a já umím houby. Ale nedá mi to, spontánní myšlenka je spontánní myšlenka a musí ven. Takže proč jsou nám největší chyby užitečné? Myslím, že každého to trkne, už když si ten nadpis přečte.

Melodie týdne - Song, co dodá sílu

16. ledna 2016 v 19:36 | Mitsuki |  Melodie týdne
Připadám si vývojově asi tak na úrovni bilaminárního terčíku, ba co, teprv zygota. Aneb když si člověk uvědomí, že anatomie byla krásná zkouška a že teď se učí všechno dohromady - mikroskopickou anatomii, obecnou histologii, embryologii, biochemii a fyziologii do toho (+ vše doprovázené výcvikem sebekontroly neprorazit hlavou zeď). A přesto, že je to všechno tak komplexně složité, je to zajímavé, fascinující. Neuvěřitelné, že jsme kdysi byli jen nějací malincí dinosauřící v bříšku, že pod působení růstových faktůru jsme, co jsme, že naše spermie vyhrála. A tak sdílím písničku Fear nothing od Selah Sue, která mě do toho všeho jakýmsi způsobem podněcuje, posiluje a pomáhá. Hezkou sobotu přeji :-)

Tag o čtecích návycích

13. ledna 2016 v 1:10 | Mitsuki |  Zaujalo mě
Vskutku zajímavé úvahy o tom, co a jak provádíme při čtení, jsem našla tady u blogerky Veri, je to prý celkem rozšířený tag a autor asi k nedohledání, ale což, pojďmě si odpovědět :-) Přimělo mě to vzpomínat - což je trošku děsivé, protože naposledy jsem si knížku přečetla o letních prázdninách. Zároveň mě to motivuje a už se těším, co nového přelouskám :-)

Absurdní reklama

7. ledna 2016 v 20:53 | Mitsuki |  Zaujalo mě
Povězme si upřímně, co v dnešní době člověka ještě překvapí? Kromě teplotních šoků, vyprodaných rohlíků v supermarketu a facebookových příspěvků, které prezentují Rusko jako životní styl už skoro nic. Přesto jsem ale při brouzdání na internetu narazila na reklamu, která mi vyrazila dech. Doteď si nejsem jistá, jestli jsem ji pochopila správně, ale pokud ano, tak by se někde někdo měl zamyslet.


Dočasné překopávání blogu

7. ledna 2016 v 1:39 | Mitsuki
Ahojte, omlouvám se, že to tu nějakou dobu bude vypadat všelijak, právě se pracuje na novém designu. Trpělivost přináší růže, tak snad to tady pak bude vypadat konečně tak, jak jsem si představovala ;)