Inspirativní filmy o medicíně

2. července 2015 v 22:51 | Mitsuki |  Zaujalo mě
Protože mám koukání filmy moc ráda (a jsem schopná pročumět třeba celý den, nemluvě o oblíbených kouscích, který si pouštím pořád dokola), napadlo mě napsat článek, ve kterém skloubím další věc, co mám ráda - medicínu. V následujících řádcích se dočtete něco málo o třech filmech, které ve mě vzbudily motivaci, když mi bylo těžko.
1. Zlaté ruce: Příběh Bena Carsona

Film Zlaté ruce je natočen podle skutečného příběhu neurochirurga Bena Carsona. Ben žil jako dítě skromným životem se svou svobodnou matkou, musel překonat rasovou diskriminaci, svou vzpurnou povahu a vidět to, co ostatní nevidí (na čemž asi něco bude). Základním motivem příběhu je jeho snaha objevit způsob, jak operovat právě narozená siamská dvojčata spojená hlavičkami. Dnes je Ben Carson slavným dětským neurochirurgem, který dostal od prezidenta George W. Bushe Medaili cti.


http://www.sonymoviechannel.com/sites/default/files/movies/photos/16790_3746_r_8x10_0.jpg

2. Doktor Flastr

Další biografický snímek o Hunter Patch Adamsi, který při pobytu v psychiatrické léčebně zjistil, že se chce stát lékařem. Pro mě byl film až příliš idealistický, ale myslím, že perfektně vystihuje, jak by měl lékař ke svým pacientům přistupovat.


http://www.changedbygrace.net/wp-content/uploads/2014/08/patch-adams-robin-williams-butterfly.jpg

3. Ranhojič

Zobrazení evropského a východního středověku v tentokrát smyšleném příběhu Roba Cola, který ve své touze stát se lékařem cestuje až na opačný konec světa a zapírá svou pravou víru. Dobrodružství Roba coby Jišaje jsem si velmi oblíbila a věnovala mu celý článek zde.


http://especiales.elperiodico.com/recursos_comunes/83193_g.JPG
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarushef sarushef | Web | 6. července 2015 v 15:10 | Reagovat

Ten třetí vypadá fakt dobře :)

2 AdikH. AdikH. | E-mail | 31. ledna 2018 v 22:06 | Reagovat

První uvedený film je opravdu skvělý!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama