Červen 2015

Letní semestr - 1. ročník

30. června 2015 v 23:22 | Mitsuki |  Já medička
Tak jo, o čem byl tento semestr? Uteklo to jako voda, těžko říct že jsem zase o pět měsíců starší a tlustější (jídlo a zkoušky - kapitola sama o sobě). Kromě anatomie, to byla samá biola, biola, biola a jinak ještě dost biochemie. Kupodivu biofyzika mi přišla naprosto v pohodě. Mně, blbovi korunovanému na fyzikální vědu, přišla biofyzika jako zajímavá a dalo by se říct i zábavná (no nebudu přehánět - o zkouškách člověku připadá spíš všechno černější a po bitvě je každý generál.) Takže z čeho jsem se učila a co mě to stálo (od financí až po duši upsanou ďáblu).

Melodie týdne - This is my fight (song)!

30. června 2015 v 22:41 | Mitsuki |  Melodie týdne
Znáte ten pocit, jak nějaká písnička naprosto přesně vystihuje, jak se právě cítíte? Dneska je den, kdy jsem udělala zkoušku z anatomie. Skoro jako by to nepocházelo z mých vlastních prstů, které to vyťukaly do klávesnice. Jsem o krůček dál.
No a když jsem dneska převracela pokoj naruby a odklízela všechen ten binec po zkouškách, na óčku hrála tato krásná písnička (prosím, nepovažujte mě za neandrtálce, že jsem ji objevila až teďka.)


Zabte mě někdo!

10. června 2015 v 11:30 | Mitsuki |  Citové výlevy a jiné
Mimo to, že jsem totálně štasťná, že mám dvě zkoušky za sebou, si dneska nadávám do totálního krypla, kokota, debila, imbecila a idiota, protože jsem si nechala v Olomouci složku s neuroanatomií. Ať žije největší sklerotik sklerotiků! Jsem tak nasraná, že se nemůžu ani učit. Hodně spolužáků už má anatomii za sebou a já jak pi**s se budu kryplit s tím, že se vlastně nemám z čeho učit. Tento článek není hoden obrázku ani nic jiného zkvostného, protože je to prostě jen výblitek mé absolutní nasranosti a nepříčetnosti...
Jinak všem přeji hezký červen a úspěšné zkouškové :-)

Melodie týdne - Itsumo nando demo

7. června 2015 v 15:53 | Mitsuki |  Melodie týdne
Už jsem dlooooooouho nepřispěla žádnou melodií! A jak se učím na zkoušky, pořád poslouchám písničky z Miyazakiho filmů. Tak tady máte jednu moc krásnou melodii z Cesty do fantazie. Tak si užívejte života, kytiček, včeliček, sluníčka, motýlků, broučků, zelené travičky, větříku i teploučka, zkrátka všech takových nádherných věcí, co jsou zadarmo


Dítě s postižením?

7. června 2015 v 1:17 | Mitsuki |  Úvahy
To je mi pořádná etická záležitost. Štastní rodičové v očekávání nakoupí dupačky, kočárky, dudlíky, vymalují pokojíček....A ejhle triple test, ejhle biopsie choriových klků...A je po radosti. Dobře, samozřejmě, jsou tu faktory, kdy zpráva, že váš potomek nebude fyziologicky v pořádku, nebude tak nečekaná...ale přesto. Co s tím?


Zk - ouško- vé

5. června 2015 v 0:24 | Mitsuki |  Já medička
Oooj, já prostě se nedokážu 24 hodin denně a strašně mě to štve :-D Biofyzika je sice za mnou, ale teďka se šprtím biolu, cpu se čokoládou, nadávám na nepochopitelné zkratky v prezentacích a závidím všem, co už mají za sebou anatomii. Dobře, je to moje chyba, že jsem debil a nedokázala se na ni zapsat dřív a urovnat si to tak, abych tuto stěžejní zkoušku měla co nejdřív za sebou. Ale no prostě je to tak.