Květen 2015

Pár zajímavostí z lékařské biofyziky :-)

30. května 2015 v 23:58 | Mitsuki
No jelikož se mi poslední dobou stává, že si rozepíšu článek a on se nějakým způsobem zveřejní v podobě několika slov, což mají být poznámky, rozhodla jsem se dokopat ten článek opravdu napsat. Pozítří zkouška z biofyziky, no nejlepší čas psát článek na blog... :-D Ale stejně je to všecko o tom, co se teď učím :-D Je mi jasný, že pak už ten článek nenapíšu, když né dnes večer, tak ode mě moc neočekávejte, ještě se chci podívat ultrazvuk (zajímavý je, jak si vždycky asociuju - ultrazvuk - miminkaaaaa, elektrokardiografie - srdíčkooooo, rentgen - kostičkyyy a jsem schopná o tom mluvit jak debil...) Následující výčet pojmů mě zaujal během učení na zkoušku z lékařské biofyziky :-)

Ale mě to (ne)zajímá! Zase ta anatomie...

14. května 2015 v 23:33 | Mitsuki |  Já medička
Je to tady. Květen - čas zápočtů a zkoušek, lásky čas možná tak ke studiu. A poveze se to se mnou až do prázdnin (jakých prázdnin???) Možná ani žádné nebudou :-( Ale to mě nezajímá! Já momentálně bojuju s neuroanatomií a rozhodně se nechci nechat jen tak porazit. Biologie, biofyzika, ale především anatomie! Už se strašně těším, jsem úplně naadrenalinovaná :-D

(3) Víc, než jsem si mohla přát!

7. května 2015 v 22:43 | Mitsuki |  Běžecký deníček
Byla jsem zatím dvakrát v týdnu naprosto úžasně běhat! Víc než jsem si mohla přát! Poprvé v týdnu do olomouckého parku (viz ne příliš kvalitní fotka), podruhé dneska se svou nejlepší kamarádkou a jejím bráchou :-) A to víkend teprve začínáááá!!! Huááá endorfiny! Ale musím říct, začíná se ozývat moje ego ;-P

Melodie týdne - Život v písničce Deathbed

7. května 2015 v 22:31 | Mitsuki |  Melodie týdne
Život je vážně divnej. Nebudu říkat hroznej nebo pitomej nebo nefér anebo úžasnej a krásnej. Je divnej a nepředvídatelnej. A to naprosto nechutně nehorázně. Hraje si s náma. Celej život si myslíme, že nejsme bůhvíco, honíme se za blbostma, ani si neuvědomíme, že nejsme šťastní, tak jak bychom si přáli, neděláme věci, co nás baví, nejsme s lidmi, co máme rádi, hlavně že máme statut a peníze. Ale život je sviňa. Nenechá vás myslet, že jste bozi, protože nejste. Písnička Deathbed - Relient K.


Melodie týdne - Sia - Salted wound

3. května 2015 v 21:55 | Mitsuki
Nestíhám, nestačím, to mám z toho, že se flákám, flákám, nemám chvíli čas... :-D No a tak přináším písničku, která se mi strašně líbí, pořád mi hraje v hlavě, běhám při ní, učím se při ní, uklízím při ní - no snad se mi nezmrzí. Užijte si Salted wound od Sia :-)


(2) Májové poprchání

1. května 2015 v 19:26 | Mitsuki |  Běžecký deníček
Ačkoliv je dnešek zamračený den, nemohla zůstat doma sedět. Celý týden jsem se na dnešní výběh těšila. Sice jsem si to představovala, víte, s trochou romantiky, krásný podvečer, skloněné slunce nad obzorem,...no nakonec to dopadlo tak, že lehce pokapávalo a já měla strach, abych nezmokla. Po pár metrech už jsem na to ale přestala myslet a prostě...běžela :-)