Únor 2015

Melodie týdne - Protože kokos.

21. února 2015 v 21:56 | Mitsuki |  Melodie týdne
Takový ten pocit, kdy máte chuť hodit si na facebook status začínající slovy "Takový ten pocit, když..." No tak to radši hodím sem :-D Prostě je v pohodě sobota, učení už vám zase teče přes hlavu ani nevíte, jak se to zase stalo, a dovíte se, že vám na privátě prasklo potrubí a nebudete se moci asi ani osprchovat...juchůůů! Dám si na to marmeládu s Nugetou a pustím přesně tuhle písničku!!! Užijte si Coconut od Harryho Nilssona ;-)
P.S. Doufám, že nastane čas, kdy budu konečně přispívat nejen pravidelnými Melodiemi týdne... :-)

Melodie týdne - Valentýnská Beautiful

14. února 2015 v 11:20 | Mitsuki |  Melodie týdne
Americký svátek zamilovaných dorazil, je 14. února a svatý Valentýn :-) Já ho nijak extra neslavím, ale nemohu si odpustit vyjádření k tomuto dni. Všem zamilovaným, milujícím a milovaným přeju mnoho štěstí, věrnosti, pochopení, tolerance a jen další a další lásku :-) Vždyť i já tu svou mám <3 Tuto melodii věnuji osůbce, kterou velmi miluji a z mého srdce se nikdy neztratí, stejně jako to sushi, které obě tolik zbožňujeme :-P Song se jmenuje se Beautiful a je od Elvise Costella :-)

Sedavá práce - 10 protahovacích cviků - bedra

8. února 2015 v 20:37 | Mitsuki |  Tělo
Jak se tak dneska učím a několik hodin sedím za stolem (kromě pár odskočení do lehu, kdy si snažím nahmatat orgány, protože se zrovna učím gastrointestinální systém - a jinak vždycky sranda při mém laickém poklepu, jak je rozdíl mezi ťukáním na hrudní kost a plíce, kde to zní dutě :D ) se ozvala moje záda. A pořádně. Hlavně v oblasti beder. Tak jsem s tím Čihákem švihla (ehm, obrazně řečeno) a zacvičila si Yoga Meltdown od Jillian Michaels - 1. level - a opravdu pomohlo. Když budu cvičit každý den, suprově si zpevním svaly. Ale když se chci jen trochu protáhnout? Pod perexem najdete video, kde jsou názorně ukázány protahovací cviky pro bolavá záda, které se hodí lidem se sedavou prací (už se těším, jak budu zase skákat po pitevně :-)

Melodie týdne - zklidňující You don't have to worry

7. února 2015 v 22:45 | Mitsuki |  Melodie týdne
Přesně toto je melodie, na jejíž vlnu se můj mozek dokáže momentálně skvěle napojit. Song se jmenuje You don't have to worry, je od Windy Wagner - přiznám se, mně neznámý interpret, znám tuto hudbu jako soundtrack ze seriálu Dr. House. Zpívá se tam Everything will be allright... ááá jsem tak ospalá, ani nevím proč. Možná z toho sezení u anatomie :-) Užijte si song ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=qgtYW6o_FB0

PMS - příčiny a pomoc

5. února 2015 v 12:48 | Mitsuki |  Tělo
Už je to zase tady. Nemám náladu se učit, nemám náladu dělat cokoliv. Rozbrečím se, protože se na mě taťka špatně podíval, prohlížím si fotografie svatebních šatů, bulím do kapesníků a neomezeně se láduju čokoládou...

Slečny, je vám to povědomé? A pánové, už jste takhle viděli svou přítelkyni/manželku/dceru/sestru? Nebojte se, není to žádná závažná choroba, ale naprosto přirozený proces ženského menstruačního cyklu, tzv. PMS - premenstruační syndrom. Proč je ale tak hrozně nepříjemný a co na něj vůbec zabírá?


Rychle a levně - sójové kostky s kuskusem

4. února 2015 v 21:26 | Mitsuki |  Strava
V rámci mého asisnadužmiliontého rozhodnutí získat a udržet si štíhlou linii, přináším snadný recept pro chutnou večeři/oběd. Pokud jste studenti, kteří šetří každou korunou i minutou, oceníte. Jedná se o můj oblíbený recept - sójové kostky s kuskusem. Kdekdo nad sójou coby náhražkou masa ohrnuje nos - já to ale jako maso neberu a kdyby jste přede mě dokonce položili flákotu a na zelenině oprančené sójové kousky, vyberu si tu druhou variantu :-P


Be fit!

4. února 2015 v 20:35 | Mitsuki |  Be fit!Gandalf studentům

1. února 2015 v 23:02 | Mitsuki |  Zaujalo mě
Něco pro zasmátí, pokud už vám z učení hrabe...já momentálně doháním znalosti v anatomii a nejsem si jistá, jestli to zvládnu, prokrastinování u Dr. House ze mě lékařku neudělá, tak se snažím to zkrátit na Mash a pak už jen na to učení...jak se snažím učit a vzpomněla si na pána prstenů (viz Melodie týdne- Aniron - LOTR), tak mi na mysl vytanul obrázek s Gandalfem, který vyzívá studenty k učení :D A má sakra pravdu :-)


Melodie týdne - Aniron - LOTR

1. února 2015 v 22:46 | Mitsuki |  Melodie týdne
Jak se tak člověk učí anatomii a jde si ulevit mozkovým závitům, na co v televizi nenarazí - Pán prstenů - Společenstvo prstenu. A tak se koukám, čekám na oblíbené pasáže, až se dostanu k oblíbené melodii od Enyi - Aniron. Kdysi jsem si přála, aby mi hrála, až se budu vdávat...

https://www.youtube.com/watch?v=iMyo8I8AKmY