Internet - bez života

17. ledna 2015 v 22:20 | Mitsukie |  Úvahy
Na popud té části mého mozku, která řídí všechny prokrastinační pochody, jsem se rozhodla napsat několik řádků na téma týdne Život bez internetu - nebo taky internet - bez života. Po pravdě mě toto slovní spojení absolutně šokovalo a ochromilo víc než pořádná dávka kurarimimetika. Bez netu? Ono je bez něj nějaký život? Ale ono je to nějaký pořádný život s ním?
Když ráno vstanu, zapnu počítač a připojím k internetu. Odpovím na emaily, přihlásím na facebook, přečtu novinky, zjistím autobus, otevírací dobu v obchodě, vyhledám školní rozvrh, zkrátka - udělám věci, sice pro mě nezbytné (možná až na ten facebook), které by mi normálně trvaly mnohem déle než pár kliknutí myší. To všechno se mi zdá celkem v pořádku. Problém nastává v několikahodinovém chatování s lidmi, které ani neznám, nekonečné rolování facebookové zdi, bezmyšlenkovité kopírování cizích textů do svých seminárních prací, anonymní vystupování, které láká řadu deviantů od pedofilů až po masové vrahy a tak dále a tak dále.

Internet má svoje výhody i nevýhody. Sice nám usnadňuje velkou spoustu věcí, ale také degraduje nás i naši společnost v mnoha ohledech. Stáváme se hromádkou kostí a masa, které mají internet, ale ne život.

Otázkou, která mi připadá na mysl, je, jestli by lidé přežili, kdyby se internet zničehonic zrušil. Vždyť v některých oblastech světa ani nevědí, co internet vůbec je. A žijí tito lidé? Žijí. Já myslím, že někteří by to zvládli, někteří ne. Byl by to takový indukovaný přírodní výběr. Bohužel si nejsem jistá, do které skupiny lidí, bych se zařadila...koneckonců, kolikrát s v internetových diskuzích vyhledávámm takové ptákoviny a mám pocit, že bych bez nich byla úplně bezradná...například: Jak se přestat flákat a jít se učit. Tak já jdu. Adiós :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama