Život není pohádka.

5. ledna 2014 v 13:15 | Mitsuki |  Úvahy
A je to tady. Zase jsem dole... stačil jeden romantický film a všechny nejsilnější vzpomínky a emoce vypluly znova na povrch. Když jsem usínala, snažila jsem se najít nějaký záchytný bod...ukolíbala mě slova Ráno moudřejší večera. A po probuzení? Nic mi moudré nepřipadá...já se ale chci sebrat! Tak moc! Před pár dny mi bylo přece líp! A na internetu píšou...všude se píše...že za pár měsíců už ani nebudu vědět, že existoval. Že přestanu milovat...opravdu to ale jde? Vždyť je to ten největší paradox. Pokud mám věřit, že přijde ten pravý jako v nějaké pohádce, jak můžu přestat milovat právě někoho, s kým jsem toho tolik prožila? Vždyť v pohádkách láska přes hory přenáší a vše se s ní dá překonat a nikdy se jí nemáš vzdát...proč to mám teda zrovna teď udělat?


První věc, co bych si asi měla uvědomit, je, že život není pohádka. Docela šok, protože jsme na nich všichni vyrostli. Popelčina první láska je princ, který si ji odveze na zámek a žijí spolu šťastně až do smrti. Blbost. Sněhurčina první láska je taky princ, který si ji odveze na zámek. Další blbost. První láska Šípkové Růženky...blbost, blbost, blbost.
Za prvé - první láska většinou nedopadne tak, že s ní žijeme šťastně až do smrti. Za druhé - nikdy bychom se neměli vzdát všeho, co jsme kdy měli, a nechat se někam unést. Protože odlepit se nohama od půdy a nechat se někde unášet ve svých snech nemusí být moc bezpečné - pád na tvrdou zem bychom nemuseli přežít.
A za třetí - za třetí...? Co za třetí? Sakra já potřebuju věřit, že nějaký princ přijde...ale teď mi to vůbec nejde...
Nezbývá nic jiného, než se sebrat. Existovala jsem i před ním ne? A přestože mi teď puká srdce, rozpadám se a mám pocit, že nic nebude jak dřív...tak se musím sebrat. Jasně že nic nebude jako dřív. Ale to je přece dobře. Protože co tě teď nezabij, to tě posílí.


http://weheartit.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama