NOVÝ ROK

1. ledna 2014 v 16:51 | Mitsuki |  Úvahy
Šťastný nový rok! A to doslova, myslím, aby byl šťastný :-) Vždyť si to zasloužíme. Jestliže je Nový rok jediný den v roce (asi ještě kromě narozenin), kdy se zamýšlíme nad minulostí, současností a budoucností v celkem dost velkém časovém úseku 12 měsíců, neměli bychom propadat depresím a být frustrováni, co všechno se nám nepovedlo, co se nám stalo zlého. Vstupme do následujících 364 dní s optimismem, otevřeností, odhodláním, ale také s poučením.Vítejte v období nových předsevzetí, nových motivací, inspirací, změn a znovuzrození. No, nemusíte to tolik přehánět :D Ale je to takový dobrý pocit, udělat si pořádek ve svém životě a stanovit si nové cíle. Protože přesně tohle je jedním ze ze smyslů našeho bytí. Nějak se vyvíjet a posouvat se dál.
Já svůj uplynulý rok považuju za úžasnej. Odnáším si z něj spoustu krásných zážitků. Přestože asi před třemi týdny se mi zhroutil svět, opustil mě přítel a následující měsíce pro mě budou těžkým životním obdobím. Najít důvěru v sebe sama, zvládnout maturitu a přijímačky. Ale co, těším se, budu to brát jako výzvu :) Přijdou chvíle, kdy mi bude hodně úzko a smutno, ale ty přijdou přesně proto, abych se naučila spolehnout se sama na sebe.
Ale člověk nemusí být na všechno sám, dokonce by neměl. To kouzlo spočívá v milující rodině a přátelích. A já mám skvělou rodinu a přátele. A pro mě je moc důležité sdílet svou radost i úspěchy s nimi. Pocit štěstí se s nimi znásobuje a všechny starosti se zdají menší. A tak je to i naopak, když člověk řeší své starosti sám, zdá se mu, že jej pohlcují a každá malá radost je skoro bezvýznamná.
Proto si myslím, že se to propojuje. Když má člověk řekněme blízkou sociální oporu, může být sebevědomý. A obráceně. Když budeme věřit sobě, můžeme získat a udržet si přátele, se kterými jde všechno líp. A že nemáme partnera a cítíme se občas osamělí? No to nebude jen tak, první se musíme vzpamatovat, abychom někoho takového mohli mít. A až si budeme stát pořádně a jistě na vlastních nohou, možná se ani tak nebudeme trápit. Vždyť ten pravý buď přijde sám, nebo nestojí za to. S láskou se budeme se cítit jen o to víc šťastní. A kdo ví, třeba tohle všechno v roce 2014 ;)

Obr. http://weheartit.com/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama