Leden 2014

Která hudba vás vyjadřuje?

20. ledna 2014 v 21:04 | Mitsuki |  Úvahy
Není to písnička, ale skladba. Skladba mého života, mého já. Je smutná a melancholická jako mé nitro, silná a intenzivní jako má touha, něžná jako mé sny...plyne klidně a tiše, ale naléhavě. Každý tón má svou váhu, skrývá pokoru a zamyšlení nad životem, ale zároveň vítr, který odvane vše špatné. Řeka, která podemílá břehy. Je těžká a lehká zároveň. Je prosebná i vděčná. Jsem to já. A že si dovoluji připodobnit se k této překrásné skladbě? Ale kdež, každý se musí k něčemu připodobnit :) Do komentů klidně sdílejte svoje srdcové melodie či písničky, které jsou jen vaše a nikdo vám je nemůže vzít ;)


Život není pohádka.

5. ledna 2014 v 13:15 | Mitsuki |  Úvahy
A je to tady. Zase jsem dole... stačil jeden romantický film a všechny nejsilnější vzpomínky a emoce vypluly znova na povrch. Když jsem usínala, snažila jsem se najít nějaký záchytný bod...ukolíbala mě slova Ráno moudřejší večera. A po probuzení? Nic mi moudré nepřipadá...já se ale chci sebrat! Tak moc! Před pár dny mi bylo přece líp! A na internetu píšou...všude se píše...že za pár měsíců už ani nebudu vědět, že existoval. Že přestanu milovat...opravdu to ale jde? Vždyť je to ten největší paradox. Pokud mám věřit, že přijde ten pravý jako v nějaké pohádce, jak můžu přestat milovat právě někoho, s kým jsem toho tolik prožila? Vždyť v pohádkách láska přes hory přenáší a vše se s ní dá překonat a nikdy se jí nemáš vzdát...proč to mám teda zrovna teď udělat?

NOVÝ ROK

1. ledna 2014 v 16:51 | Mitsuki |  Úvahy
Šťastný nový rok! A to doslova, myslím, aby byl šťastný :-) Vždyť si to zasloužíme. Jestliže je Nový rok jediný den v roce (asi ještě kromě narozenin), kdy se zamýšlíme nad minulostí, současností a budoucností v celkem dost velkém časovém úseku 12 měsíců, neměli bychom propadat depresím a být frustrováni, co všechno se nám nepovedlo, co se nám stalo zlého. Vstupme do následujících 364 dní s optimismem, otevřeností, odhodláním, ale také s poučením.